סיכום מפגש 2: 23.4.14

התחלנו בתהליך המרתק של ניתוח דילמות וארועים שעולים מהשטח ומהעבודה של כולנו. בתהליך זה מתקיים דיון חי ורב תהפוכות על השיקולים, הדקויות וההשלכות של כל ארוע. מטרתנו בשלב זה היא להרחיב ולא להתמקד, להעלות כמה שיותר שיקולים ולזהות את הערכים השונים שמתנגשים או באים למבחן בכל אחד מהארועים. השיח המשותף דוחף אותנו לחקירה אמיתית של הערכים שמנחים אותנו באופן אישי, וסדר העדיפויות שלנו, במודע או שלא במודע. אנו גם בודקים אלו ערכים הם רלוונטים במיוחד לתחום העיסוק שלנו (למשל שמירה על סודיות, כבוד ונאמנות לצוות) ואלו הם כללים יותר בחיינו (למשל אמון, כבוד האדם, יושרה ועוד) וכמובן מהם יחסי הגומלין ביניהם.

בפועל הספקנו לדבר על כמה מקרים:

1. מקרה בו בעבודה עם נערים עולה מידע שיכול להיות משמעותי ולשמש מיקוד חשוב לשיח במפגש עם ההורים. כאן דיברנו על שאלת האמון והסודיות לעומת המחויבות לתהליך הטיפולי. דיברנו על הסכמות וחוזים מפורשים ובלתי מפורשים וגם על הגבולות הדקים שבין אמירות מפורשות לכלליות, בין המהות לנראות ובין אתיקה לחוק (חובת דיווח, זכות ההורים לדעת ועוד). 

2. מספר מקרים שנגעו בפן של עבודת הצוות - כולל מערכות יחסים זוגיות וקונפליקטים בין אנשי הצוות. כאן שאלנו מהו, אם קיים, ההבדל במערכות היחסים ב"היררכיה" הצוותית, כלומר איך קושי ביחסי מרות בצוות שונה מקושי בין אנשי צוות שאין ביניהם יחסי מרות. דיברנו על שיתוף פעולה לעומת שיקול של נזק או טעות ניהולית/טיפולית בשטח. כמובן חזרנו לערך של כבוד הדדי אבל גם לשאלה של קווים אדומים ו"להיות נאמן לעצמי".

3. מקרה בו קיבלנו פניה אישית מחוץ למסגרת המסע מצד אחד המשתתפים, ללא ידיעת המסגרת אליה הוא שייך. כיצד נתנהל בין הרצון לעזור לבין המחויבות שלנו למסגרת? האם אפשר למצא דרך באמצע? מהם השיקולים שמנחים אותנו בתשובה ובדיווח לצוות המסגרת? כיצד נתמרן בין האמון שנתן בנו אותו משתתף לבין האמון שנבנה עם המסגרת?

אלו נשמעים אולי "רשימת מכולת" של נושאים, אבל, כך מסתבר, השאלות הללו מעלות בנו רגש של תשוקה ומחויבות לערכים האישיים שלנו ולאנשים איתם אנו עובדים. האתיקה, כך מוגדרת, הינה ה"אידיאל המעשי" של ההתנהלות האנושית בתחום מקצועי ספציפי. "אידיאל" כי היא מייצגת את הערכים לפיהם נרצה לתפקד בתחום חשוב זה של חיינו - אנו וחברנו לאיגוד. "מעשי" כי אנו מכירים בכך שערכים נוטים להתנגש ולפעמים להתנגד זה לזה במציאות המורכבת של החיים. עבודתה של וועדת האתיקה בשלב זה היא לעבד את המקרים השונים שתביאו אתם ולהגדיר מתוכם אילו ערכים הם רלוונטים לעבודתנו. רשימת ממוקדת של ערכים מוגדרים היטב תהיה לב ליבו של הקוד האתי של האיגוד. מסביב ללב זה יבנו ההנחיות כיצד ניתן לפעול במצבים שונים וכיצד ניתן לנתח מצבים חדשים בצורה אתית ומודעת.    

מפגשה הבא של וועדת האתיקה יתקיים ביום ראשון, ה-1.6 בשעה 18:00 בהוד השרון. 

אתם כמובן מוזמנים להגיע ולחלוק איתנו את שולחן הדיונים. 

בנוסף, נשמח אם תמשיכו לשלוח תיאורי מצב שונים מחייכם המקצועיים. כל התלבטות, אי נוחות או התנגשות של ערכים יתקבלו בברכה כדלק לתהליך. 

שאלות אפשר להפנות במייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. או בטלפון 054-595-3234

בברכה

תמיר